MAGICKÁ PÁLAVA

 Putování Pálavou      Festival Radosti a života
                         unnamed-2                      

V oblastech silové zóny Pálava, kde je dodnes koncentrována kromě přírodní energie také energie z po staletí opakovaných rituálů staroslovanských kněžek, které vrcholky pohoří Pálava používaly jako místa k léčení nemocných, ale také jako energetické středobody, z nichž byla vysílána ochranná energie na území celé tehdejší Velké Moravy. Celá tato oblast má spíše jinovou – tedy ženskou a zemskou energii, a je velice vhodná k léčení a posilování organismu.Pálava ale není turisticky vyhledávanou lokalitou pouze pro svou krásu, čistou přírodu, nádherné přírodní scenerie (Svatý kopeček, jeskyně Turold, Stolová hora, zatopený lom, torzo kaple Svatého Antoníčka, Klentnické menhiry, Sirotčí hrádek, Děvín, Martinská skála atd.) a historické památky (mikulovský zámek, Ditrichštejnská hrobka, Židovský hřbitov a Synagoga). Je také proslulou vinařskou oblastí, která se může pyšnit tradiční výrobou skvostných vín, spoustou srdečných vinařů, přívětivých vinných sklípků a vinařských stezek. Je zde možnost aktivního odpočinku, turistiky a rybaření.Putování energetickými místy magické Pálavy

Chcete „ochutnat“  krásu jarní Pálavy,  seznámit se s  jejími silovými místy a načerpat její  léčivou      a posilující energii?

Připojte se k   Putování silovými místy  magické Pálavy ? 

 

Jarní putování již proběhlo… termín podzimního bude upřesněn..

 

Přihlaste se ZDE

Ubytování během putování je možné zajistit- stránky ubytovatele- ZDE—  cena 375Kč/os/noc.

                              

Fotogalerie dalších  míst ZDE 

 

 

….než se spolu vydáme za krásami Pálavy, můžete se na ni podívat a inspirovat se  v dokumentu ČT 

Pálava… fauna.. flóra… krásy… Snímek obrazovky 2016-02-28 v 19.44.53

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1095913550-nedej-se/214562248420008/

Před putováním se naladíme nejen na toto  místo , ale i vše ostatní ve velmi energickém MuVa tanci  ( více info k tanci) na téma – Probuzení jarní energie-

 


 

 Podzimní Pálava ve své kráse

  ….než se vydáte na putování, můžete si Pálavu a její krásyu prohlédnout níže na videu…

 

 

 

 

 Všechno co je třeba k tomuto tanci je vaše přítomnost. Není nutné znát žádné kroky ani taneční variace, tančit budete ve vlastním tempu a stylu, stačí pohodlné oblečení, tančí se na boso nebo v lehkých botách. Těšíme se na další ročník  Festivalu RADOSTI A ŽIVOTA pod Pálavou 7.-9.6. 2019 a na setkání s vámi… 

 událost můžete sledovat na FB zde:

https://www.facebook.com/events/211821952830155/?notif_t=plan_user_associated&notif_id=1532583240024161


Děkujeme všem, kteří  svojí účastí  podpořili druhý ročník festivalu- video níže

 

fotoalbum je v níže uvedených albech:

              https://www.facebook.com/pg/autokempmerkur/photos/?tab=album&album_id=1746828942060131

https://www.facebook.com/pg/autokempmerkur/photos/?tab=album&album_id=1748016198608072


Děkujeme všem, kteří  svojí účastí  podpořili první ročník festivalu.

Video z festivalu najdete ZDE

foto z festivalu
https://www.facebook.com/autokempmerkur/photos/a.1394738080602554.1073741995.156746671068374/1394738153935880/?type=3&theater


 

stránky festivalu ZDE

 

Dovolte, abychom Vás tímto pozvali na další  ročník festivalu Radosti a života pod Pálavou 2019. Setkání příznivců, přátel osobního rozvoje, hudby, tance, přírody, spontánního tvoření, zdravého žití a radování, které se uskuteční pod pálavskými vrchy u krásné vodní laguny přímo v prostorách Autokempu Merkur v Pasohlávkách . Festival proběhne v duchu hudby, tance, divadelních představení, workshopů, řemesel, lidového tvoření, léčivých produktů, dílniček, chutných domácích výrobků a mnoha dalších lákadel života.
Program bude zahájen v pátek odpoledne koncerty a divadelním představením. Součástí pátečního programu bude už i trh řemesel a různých výrobků. V sobotu a v neděli budou probíhat workshopy, přednášky, semináře, hudební produkce.

CO NÁS ČEKÁ

Svou účast již přislíbili:
Radek Zítka (šamanské bubnování), Sára Nová (akustický koncert)Gabriela Dušková (tantrické posvátné vztahy, QIGONG), Věra Várady (astrologie, numerologie),  Tomáš Pukšic (pojízdná čajovna), Ivan Jašek (Shivanam: Shivaspace Experience, šamanské bubnování),  Maok (hudba vnútorných krajín), Zdeněk Ordelt (slovanský obřad pro předky a ducha místa), Karel a Irena Křížovi (NITKAŘ aneb Světlé nitky nad námi), Rudolf Desenský(psychologie psů), Soňa Bára Szkanderová (automatická kresba v běžném životě), Karina Heková a Martin Král(australské květové esence), Soňa Mitra Pavlincová (MuVa tanec)Jiří Veselý (Noční povídání do usnutí), Radka Svobodová, Jan Taran Kahle (techniky práce s tělem, individuální systemiky, šamanismu a muzikoterapie), LeDva(koncert), Létající koberec (koncert ethno world music), Ondřej Smejkal, Michaela Peterson, Věra Várady, Nikol Kozáková, skupina Svarga, skupina Ashwaganda, skupina Shivanam Experience, Jitka Vydarená, Lucie Čapková, Petr Koch, Martin Svozil, Romana Seik- Černická, Živá zahrada, Klára Veselá, Lara Alergia, Igor Samotný, Iveta Akasha Smoldasová, Soňa Bára Szkanderová, Jana Šálková, Petra Čechová, Marina Junga, Igor Mihál, Filip Procházka, Karin Heková, Martin Král, Štěpán Axman, Alena Shirmanová, Sára Nová, Jovana Šilarová.

 

Program bude zahájen v pátek navečer slovanským obřadem, koncerty a divadelním představením. Součástí pátečního programu bude trh řemesel a různých výrobků. V sobotu a v neděli budou probíhat workshopy, přednášky, semináře, hudební produkce, divadélka a program pro děti.

Vstupné 8. června

 • dospělí 200 Kč
 • děti od 5 do 13 let zdarma
 • osoby ZTP/P zdarma
 • osoby ZTP 100 Kč

Vstupné 9. června

 • dospělí 360 Kč
 • děti od 5 do 13 let zdarma
 • osoby ZTP/P zdarma
 • osoby ZTP 180 Kč

Vstupné 10. června

 • dospělí 160 Kč
 • děti od 5 do 13 let zdarma
 • osoby ZTP/P zdarma
 • osoby ZTP 80 Kč

Zlevněná vstupenka na 3 dny 

 • dospělá osoba prodej na místě                  650 Kč

Zlevněná vstupenka na 3 dny 

 • dospělá osoba předprodej do 5.6.2018    600 Kč

Zlevněná vstupenka na 3 dny 

 • dospělá osoba předprodej do 30.4.2018   500 Kč

Zlevněná vstupenka na 3 dny 

 • dospělá osoba předprodej do 31.12.2017   400 Kč

 


Další pozvání najdete na videu níže

 

Kontakt pro rezervaci: kemp@pasohlavky.cz, tel. 519 427 714, www.kemp-merkur.cz.

https://www.facebook.com/events/155790461593447/


 

 

SVATÝ KOPEČEK, dříve Tančící vrch, je hlavní dominantou Mikulova, která každoročně láká tisíce návštěvníků. Nejspíš proto, že je jedním z ohnisek silové zóny Pálava, kde je dodnes koncentrována kromě přírodní energie také energie z po staletí opakovaných rituálů staroslovanských kněžek. Tyto kněžky byly velice moudrými ženami, které rozuměly řeči přírody, často uzdravovaly pouhým dotykem či přenosem energie na dálku a jejich společně prováděné rituály chránily celou oblast magické Pálavy. Energie Svatého kopečku je tedy spíše jinová, tzn. ženská a zemitá. Především v místě zvonice je zdroj dynamické zemské energie. Tato svatyně sloužila kultu Matky Země a byla založena národem migrujícím ze západu přes Rakousko.

SOUTĚSKA je krásným místem plným bělostných skal, která svým charakterem připomíná středomořské oblasti. Botanici považují děvínské stepi za nejrozlehlejší a nejlépe vyvinuté z celé České republiky.

KOČIČÍ KÁMEN je nenápadným místem uprostřed vinic. Jedná se o velmi staré obřadní místo, které v sobě skrývá energii svatého grálu a slouží k duchovnímu růstu jedince. V souladu s legendou o hledání svatého grálu, která je zároveň výzvou k objevování pravdy o nás samých, mohou být i Vám během pobytu zde odkryty jakékoliv záležitosti, které dosud nemáte zpracovány. Energie tohoto místa je skutečně velmi „hutná“ a silná, proto pobyt zde není vhodný pro každého. Pokud zatím nejste připraveni na setkání s jasnou a jakoby přísnou energií grálu, doporučujeme se tomuto místu raději vyhnout.

KOČIČÍ SKÁLA je vzácný vápencový útvar, který najdete u hlavní cesty mezi Mikulovem a Klentnicí. Je významný pro velký výskyt teplomilných květin – nachází se zde více než 270 druhů rostlin. (např. hlaváček jarní, kosatec nízký, šalvěj etiopská, koniklec velkokvětý, zvonek boloňský, sápa hlíznatá, len chlupatý, hvězdnice zlatovlásek, koulenka prodloužená, kavyl vláskovitý, pomněnka úzkolistá, která je jedinou existující populací na Pavlovských vrších, a mnohé další). Podle pověsti je v Kočičí skále ukryt poklad nevyčíslitelné hodnoty – údajně se jedná o velký sud plný zlata, stříbra a drahého kamení. Kočičí skála se prý jednou do roka, vždy na velikonoční neděli, otevírá, ale pouze po dobu mše. Je oblíbeným místem hlavně pro děti, protože je pro ně snadné na ni rychle vylézt a mít tak celou Pálavu jako na dlani…

SLUNEČNÝ VRCH je místem, které v sobě kumuluje sluneční energii. Díky pravidelné terasovité struktuře, která zde byla vytvořena za účelem pěstování vinné révy, působí při pohledu z dálky dojmem dokonalé pyramidy. Vinice byly nakonec vysazeny všude kolem, ale Slunečná hora zůstala bez vinic…kdo ví, nejspíš to tak mělo být. Pokud vyjdete na vrchol a podíváte se na nebe nad hlavou, bude Vám připadat tak blízko, že je možné se ho téměř dotknout – a to i přes to, že nadmořská výška kopce není nijak vysoká. Co však můžeme říci o nadmořské výšce, rozhodně neplatí pro energetické hodnoty – Energie tohoto místa je spojena s celou Pálavou a sahá ještě mnohem dál. V minulosti zde byla vykonána řada obřadů k získávání ochranné energie pro široké okolí. Slunečná je místem, které je vidět z Pálavy a pokud se budete dívat při západu slunce, uvidíte, kam slunce chodí spát. Lehce se dotkne jejího vrchu a pak rychle zmizí, jako by se do ní ponořilo, aby se opět připravilo pro další den. S tímto místem je úzce spjat také nádherný topol, který vyrůstá na kopci kousek od Slunečné a spolu s ní tvoří pás ochranné energie pro celou Pálavu.

TOPOL je nádherný, majestátný strom, jenž disponuje jak mužskou, tak ženskou energii. Ženská proudí v oblasti kmene, zatímco mužská v jeho pažích – větvích. Roste v jedné linii s Velkou slunečnou a Svatým kopečkem a plní roli ochránce i strážce této linie.

SVATÝ ANTONÍČEK je místo, kde se nachází torzo bývalého chrámu, který zde nechal v minulosti postavit sv. Antonín z Padovy – františkánský mnich a nanebevzatý mistr, který je svou energií velmi blízký Františku z Assisi. Toto místo Vás pohltí svou krásnou zemskou energií, proto je vhodné zejména pro lidi, kteří potřebují ve svém životě cítit podporu a bezpečí, znovu nalézt spojení se Zemí a ukotvit se v realitě. V přední části pozůstalého chrámu, přímo ve výklenku, je působení této energie nejsilnější. Místu říkáme výtah do Země, protože Vás dokáže doslova vtáhnout do jejího nitra. Zaplaví Vás hluboký klid a s vděčností a pokorou procítíte pocit bezpečí. Svezete se do nitra a zpět se vrátíte naplněni zemskou energií.