Putování energetickými místy magické Pálavy

Ráda Vás provedou  Pálavou a NEBUDE TO OBYČEJNÁ PROCHÁZKA….

Můžete se přidat k  putování Pálavou se skupinou  v rámci  Putování silovými místy  magické Pálavy  (víkendová akce  se 2x/ rok- jaro, podzim- více info níže)   

nebo  můžete mít soukromé Putování (půldenní, jednodenní vícedenní- dle domluvy – napište  Vaši představu  na email na cestyzeme@gmail.com a domluvíme termín a ostatní.)  

 

    Chcete „ochutnat“  krásu podzimní Pálavy,  seznámit se s  jejími silovými místy a načerpat její  léčivou  a posilující energii?

Naučit se něco s umění starých druidů, jak pracovat s přírodou,  silovými místy, menhiry apod. ?

Připojte se k   Putování silovými místy  magické Pálavy ? 

3.-5.4.2020

přihlaste se ZDE 

  

Program:

Pátek – zahájení  v 18,00 hod. registrace- následuje MuVa tanec na téma „Jarní očista – Probuzení jarní energie (více k tanci níže)- Projíme svoje těla místem a jejími bytostmi, s jarní energií Země a probudíme v nás životodárnou jarní energii, kterou tancem rozproudíme do celého těla. Více o tanci na www.muvatanec nebo www.cestyzeme.cz).

Sobota a neděle– putování energetickými místy Pálavy, kde budeme pracovat jak skupinově, tak individuálně. Budeme poznávat různá působení těchto míst, které doslova nabíjí návštěvníky novou životní energií. Jednotlivé místa vybereme podle skupiny počasí a náročnosti. Naučíte se vnímat krajinu, energii menhirů a přírody. Více o místech a fotografie níže.

Cena : 2500 Kč (program)

(vhodné i pro muže, páry skupinky…)

Ubytování je možné  v apartmánech POHODA–   http://apartmanypohoda.cz/ -více lůžkové apartmány s kuchyňkou , cena/ osobu/noc – je 500Kč/.

 

 Před putováním se naladíme nejen na toto  místo a jeho bytosti ve velmi energickém MuVa tanci   na téma:

Jarní očista- Probuzení jarní energie 

Země se probouzí, aby nabrala novou jarní energii a zrodilo se vše nové a čerstvé.

Přibývající slunce zve  i nás k větší aktivitě, ale někdy možná nemáme dost energie.

Dejme tedy naše těla pomalu  do pohybu a  probuďme v sobě novou jarní sílu, která se  spojuje s znovuzrozením,  novými začátky a svěžestí. Roztančeme se spolu s lesními bytostmi a oslavme příchod jara a probuzení Země. V dynamických rytmech setřesme ze svých těl vše,  čím jsme se přes zimu „obalili“ a vyčistíme své těla novým proudem energie.

Projíme svoje těla s jarní energií Země a probudíme v nás životodárnou jarní energii, kterou tancem rozproudíme do celého těla…

Stačí jen vnímat hudbu, roztančit tělo, to probudí duši a ta začne tančit také. Přijďte prostřednictvím pohybu a  MuVa tance uvolnit svoje těla  „vyčistit hlavu“, osvobodit emoce a probudit  novou  jarní energii…

 

 Všechno co je třeba k tomuto tanci je vaše přítomnost. Není nutné znát žádné kroky ani taneční variace, tančit budete ve vlastním tempu a stylu, stačí pohodlné oblečení, tančí se na boso nebo v lehkých botách více info k tanci na www.muvatanec.cz

 

 Přihlaste se ZDE

než se spolu vydáme za krásami Pálavy, můžete se na ni podívat a inspirovat se  v dokumentu ČT 

Pálava… fauna.. flóra… krásy… Snímek obrazovky 2016-02-28 v 19.44.53

Fotografie z loňského,  podzimního, opravdu MAGICKÉHO putování…

                  

 

                                                         

 

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie dalších  míst ZDE 

 


 

 Podzimní Pálava ve své kráse

  ….než se vydáte na putování, můžete si Pálavu a její krásu prohlédnout níže na videu…

 


 

 

 

….než se spolu vydáme za krásami Pálavy, můžete se na ni podívat a inspirovat se  v dokumentu ČT 

Pálava… fauna.. flóra… krásy… Snímek obrazovky 2016-02-28 v 19.44.53

 


 

  

 

SVATÝ KOPEČEK, dříve Tančící vrch, je hlavní dominantou Mikulova, která každoročně láká tisíce návštěvníků. Nejspíš proto, že je jedním z ohnisek silové zóny Pálava, kde je dodnes koncentrována kromě přírodní energie také energie z po staletí opakovaných rituálů staroslovanských kněžek. Tyto kněžky byly velice moudrými ženami, které rozuměly řeči přírody, často uzdravovaly pouhým dotykem či přenosem energie na dálku a jejich společně prováděné rituály chránily celou oblast magické Pálavy. Energie Svatého kopečku je tedy spíše jinová, tzn. ženská a zemitá. Především v místě zvonice je zdroj dynamické zemské energie. Tato svatyně sloužila kultu Matky Země a byla založena národem migrujícím ze západu přes Rakousko.

SOUTĚSKA je krásným místem plným bělostných skal, která svým charakterem připomíná středomořské oblasti. Botanici považují děvínské stepi za nejrozlehlejší a nejlépe vyvinuté z celé České republiky.

KOČIČÍ KÁMEN je nenápadným místem uprostřed vinic. Jedná se o velmi staré obřadní místo, které v sobě skrývá energii svatého Grálu a slouží k duchovnímu růstu jedince. V souladu s legendou o hledání svatého Grálu, která je zároveň výzvou k objevování pravdy o nás samých, mohou být i Vám během pobytu zde odkryty jakékoliv záležitosti, které dosud nemáte zpracovány. Energie tohoto místa je skutečně velmi „hutná“ a silná, proto pobyt zde není vhodný pro každého. Pokud zatím nejste připraveni na setkání s jasnou a jakoby přísnou energií Grálu, doporučujeme se tomuto místu raději vyhnout.

KOČIČÍ SKÁLA je vzácný vápencový útvar, který najdete u hlavní cesty mezi Mikulovem a Klentnicí. Je významný pro velký výskyt teplomilných květin – nachází se zde více než 270 druhů rostlin. (např. hlaváček jarní, kosatec nízký, šalvěj etiopská, koniklec velkokvětý, zvonek boloňský, sápa hlíznatá, len chlupatý, hvězdnice zlatovlásek, koulenka prodloužená, kavyl vláskovitý, pomněnka úzkolistá, která je jedinou existující populací na Pavlovských vrších, a mnohé další). Podle pověsti je v Kočičí skále ukryt poklad nevyčíslitelné hodnoty – údajně se jedná o velký sud plný zlata, stříbra a drahého kamení. Kočičí skála se prý jednou do roka, vždy na velikonoční neděli, otevírá, ale pouze po dobu mše. Je oblíbeným místem hlavně pro děti, protože je pro ně snadné na ni rychle vylézt a mít tak celou Pálavu jako na dlani…

SLUNEČNÝ VRCH je místem, které v sobě kumuluje sluneční energii. Díky pravidelné terasovité struktuře, která zde byla vytvořena za účelem pěstování vinné révy, působí při pohledu z dálky dojmem dokonalé pyramidy. Vinice byly nakonec vysazeny všude kolem, ale Slunečná hora zůstala bez vinic…kdo ví, nejspíš to tak mělo být. Pokud vyjdete na vrchol a podíváte se na nebe nad hlavou, bude Vám připadat tak blízko, že je možné se ho téměř dotknout – a to i přes to, že nadmořská výška kopce není nijak vysoká. Co však můžeme říci o nadmořské výšce, rozhodně neplatí pro energetické hodnoty – Energie tohoto místa je spojena s celou Pálavou a sahá ještě mnohem dál. V minulosti zde byla vykonána řada obřadů k získávání ochranné energie pro široké okolí. Slunečná je místem, které je vidět z Pálavy a pokud se budete dívat při západu slunce, uvidíte, kam slunce chodí spát. Lehce se dotkne jejího vrchu a pak rychle zmizí, jako by se do ní ponořilo, aby se opět připravilo pro další den. S tímto místem je úzce spjat také nádherný topol, který vyrůstá na kopci kousek od Slunečné a spolu s ní tvoří pás ochranné energie pro celou Pálavu.

TOPOL je nádherný, majestátný strom, jenž disponuje jak mužskou, tak ženskou energii. Ženská proudí v oblasti kmene, zatímco mužská v jeho pažích – větvích. Roste v jedné linii s Velkou slunečnou a Svatým kopečkem a plní roli ochránce i strážce této linie.

SVATÝ ANTONÍČEK je místo, kde se nachází torzo bývalého chrámu, který zde nechal v minulosti postavit sv. Antonín z Padovy – františkánský mnich a na nebe vzatý mistr, který je svou energií velmi blízký Františku z Assisi. Toto místo Vás pohltí svou krásnou zemskou energií, proto je vhodné zejména pro lidi, kteří potřebují ve svém životě cítit podporu a bezpečí, znovu nalézt spojení se Zemí a ukotvit se v realitě. V přední části pozůstalého chrámu, přímo ve výklenku, je působení této energie nejsilnější. Místu říkáme výtah do Země, protože Vás dokáže doslova vtáhnout do jejího nitra. Zaplaví Vás hluboký klid a s vděčností a pokorou procítíte pocit bezpečí. Svezete se do nitra a zpět se vrátíte naplněni zemskou energií.