Věk nerozhoduje aneb mladá (stará) jsi tak, jak se cítíš…

Milé ženy, pokud si myslíte, že váš věk je rozhodující v tom, co můžete a nemůžete dělat, hned na to prosím zapomeňte. Toto zcela zbytečné omezení, kterým se připravujete o radost a prožitek z každého dalšího dne, není vůbec třeba. To, že čas je jen relativní a stáří je takové, jaké si ho sami uděláme – a může být krásné, tak o tom mě už po druhé přesvědčila úžasná žena Helena (70).

Když absolvovala seminář Žena ve své síle, který je fyzicky náročnější než seminář Posvátná sexualita, už proto, že účastnice spí jednu noc venku, musela jsme se sklonit před její houževnatostí a výdrží. Jenže tuto krásnou Helenu přivedlo její srdce na Pálavu znovu. Přijela na seminář Posvátné sexuality, během kterého všem ženám (někdy až o 50 let mladším) předvedla, co v sobě takto zralá žena může mít a ještě najít.

Ve svých 70 letech, je plná života a ve chvílích, kdy já znavená sedám na křeslo a odpočívám, ona dál tančí (a to jsme vstávaly se sluncem a uléhaly mnohem později než slunce). Skláním se před ní hluboce, a to nejen pro její vitalitu, moudrost, krásu, humor a neuutuchající sexappeal, ale také proto, že dokázala přijmout rady a vedení od ženy o tři desítky let mladší. Vzhledem k tomu, že většinou platí heslo “kuře nemůže být chytřejší než slepice“ (tedy mladší naslouchají straším), skláním se ještě jednou.

Takže milé ženy, věk není rozhodující, zralost je přidanou hodnotou… Díky, Helenko!

Mitra

 

Co o semináři napsala sama Helena?

Milá  Mitro,

musím Ti napsat, že jediné, co jde vyjádřit slovy, je: DÍKY, DÍKY, DÍKY za Tvůj přenádherný seminář sexuality.

To, co předáváš, se musí zažít, jinak se to nepochopí. Skláním se před Tvojí lidskostí (nevím, jak jinak to vyjádřit), trpělivostí a láskou, se kterou vše předáváš. Děláš hodně pro tento svět, pro tuto Zemi. Díky Ti.

Hodně, hodně štěstí

ze srdce přeje Helena